Powiatowy Konkurs „Młodzież kontra Dorośli”

W dniu 18.04.2024r.  grupa uczniów naszej szkoły wraz opiekunami brała udział w  podsumowaniu Powiatowego Konkursu „Młodzież kontra Dorośli” dla uczniów klas VII-VIII i szkół ponadpodstawowych w Zespole Szkół Technicznych w Turku. Celem konkursu było uświadomienie różnicy poglądów młodzieży i dorosłych oraz konsekwencji swych wyborów. Rozbudzenie wyobraźni  i twórczego myślenia młodzieży. Wpływ naszego działania na bycie szczęśliwym, bezpiecznym, spełnionym.  

Zadaniem uczestników było opracowanie nagrania do Tik Toka na temat relacji z rodzicami i przesłanie do organizatorów konkursu. Zespół  z naszej szkoły w składzie: Kinga Kotońska- kl. VIIIa, Agata Szczepaniak- kl. VIIIb,  Antonina Janiak kl. VIIb –  aktorzy,  natomiast Maja Kucal i Katarzyna Balcerzak z klasy VIIIb – scenograf i operator nagrania. Nie udało się uczennicom zdobyć miejsca na podium, jednakże nagranie filmiku przynosiło im wiele satysfakcji.  Opiekunami konkursu były: Pani Ewa Czerniejewska, Pani Dżesika Gawron.

Podczas podsumowania konkursu uczniowie wysłuchali nagrań przedstawicieli instytucji współpracujących ze ZST, dyrekcja szkoły oraz  rodzice  uczniów  zostali poproszeni o nagranie krótkich  wypowiedzi na temat: Czym jest szczęście i jak można je osiągnąć?  Z dużym entuzjazmem cieszył się występ p. Szymona Baranieckiego, absolwenta ZST w Turku,  który zawodowo zajmuje się stand- upem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a także zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Close Menu
Skip to content