Pomagają innym … WOLONTARIUSZE ZE SZKOLNEGO KOŁA PCK

           Już po raz kolejny uczniowie ze Szkolnego Koła PCK  w Słodkowie udowodnili, że należy wierzyć w ludzi młodych i ogromne ich zaangażowanie w walce z ubóstwem. W dniach 06 -07 .12.2019 r. zorganizowali zbiórkę żywności  w sklepie INTERMARCHE w Turku. Zbierano produkty o długiej przydatności do spożycia, takie jak: oleje, cukier, konserwy mięsne, słodycze, dżemy, a także tradycyjne produkty potrzebne na świąteczne stoły. Akcja spotkała się  z dużym zrozumieniem wśród społeczności. Rezultatem  było zebranie łącznie 500 kg żywności, która trafiła do 76 rodzin zamieszkałych na terenie gminy Turek.

„Czerwonokrzyska gwiazdka” jest kolejnym gestem solidarności ze wszystkimi, którzy potrzebują naszej pomocy  i wsparcia.  Inicjatorkami  akcji były panie: Joanna Popardowska Ewa Czerniejewska  oraz  Paulina Stodzierz, które wśród młodzieży  szerzą ideę wolontariatu.

Serdeczne podziękowania  dla sklepu Intermarche w Turku, który umożliwił nam przeprowadzenie akcji. Dziękujemy kierownikowi sklepu panu Grzegorzowi Gawrońskiemu oraz całej obsłudze za życzliwość i wparcie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom –  ludziom dobrego serca za okazaną pomoc  dzięki którym Szkolne Koło PCK może każdego roku podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.

Close Menu
Skip to content