Jeśli masz w domu niepotrzebne zabawki? Nie wyrzucaj, podaruj je dzieciom z Oddziału Dziecięcego Szpitala Powiatowego w Turku „ Podaruj dzieciom uśmiech ”

         Czasami tak niewiele trzeba zrobić by na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Z tą myślą Szkolne Koło PCK w Słodkowie jak co roku zorganizowało akcję zbierania  zabawek i słodyczy  dla dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Turku.Pomysłodawczyniami były panie: Joanna Popardowska i  Ewa Czerniejewska.

         Celem tego działania było wyposażenie „kącika zabaw” na Oddziale Pediatrycznym. Poprzez tę akcję jej organizatorzy pragnęli  młodym pacjentom umilić pobyt w szpitalu. Zabawa nimi pozwoli im choć na chwilę zapomnieć o chorobie. 18 grudnia 2019 r. wszystkie dary zostały zebrane i przekazane Pielęgniarce Oddziałowej Oddziału Pediatrycznego. 

Mamy nadzieję, że wspólnie namalujemy uśmiech na twarzach małych pacjentów!

Dla wielu to mały gest, ale potrafi zbudować w człowieku  nadzieję na długi czas. Pokazuje, że nie jesteśmy sami, a wśród nas  są ludzie dobrej woli, którzy chętnie poświęcają  swój czas i zaangażowanie po to, by innym było lżej. Nie zapominajmy o drugim człowieku. Nie przechodźmy obojętnie. Wokół nas jest wielu potrzebujących. Mamy nadzieję, że te zabawki i słodycze  przyniosą dzieciom radość i pomogą zapomnieć o cierpieniu i rozstaniu z rodzicami.

Close Menu
Skip to content