Jak uczniowie klasy I reagują na „Rzeczywistość rozszerzoną?”

Najpierw zdziwienie, potem ciekawość i zainteresowanie a potem to już tylko fajna zabawa. Uczniowie klasy I poznają kostkę Merge Cube.

Merge Cube – kostka z grami edukacyjnymi z funkcją VR

” Czym jest kostka Merge?

Ten tajemniczo wyglądający sześcian, pokryty zagadkowymi znakami to najlepszy sposób na przejście do wirtualnego wymiaru. Nie potrzebujesz zaklęcia by to zrobić. Wystarczy smartfon z systemem iOS lub Android. Pobierz dowolną aplikację Merge i po kilku sekundach będziesz mógł do woli korzystać z rozszerzonej rzeczywistości.

Zabawka, która uczy

Nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka – znane również jako kluczowa idea nauki ostatnich lat – STEAM. Znalezienie sposobu na zainteresowanie tymi dziedzinami dzieci w młodym wieku daje im lepszy start w dorosłość. Z Merge to proste! Dzieci mogą tworzyć własne obiekty czy też złożone systemy zależności w aplikacjach Paint 3D, czy Tinkercad i następnie ożywić swoje dzieła za pomocą Merge.

Aplikacja pozwala w łatwy sposób tworzyć dowolne hologramy i wyświetlać je na kostce Merge np. stworzyć akwarium lub grę do nauki słownictwa. Możliwość budowania obiektów wokół kostki, w środku lub na jej powierzchni daje nieskończenie wiele możliwości.

A gdy czas na dobrą zabawę…

Merge oprócz typowych aplikacji edukacyjnych, takich jak oglądanie układu słonecznego czy poznawanie budowy antynomicznej człowieka, oferuje również gry zręcznościowe, przygodowe, jak i strategiczne. Dostępnych jest ponad 30 aplikacji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Lista gier i programów edukacyjnych stale rośnie, dzięki czemu Merge Cube jest zabawką, która nigdy się nie nudzi.”

źródło : https://www.cortland.pl/merge-cube-kosta-z-grami-edukacyjnymi-z-funkcja-vr.html

Zapraszamy do galerii: https://photos.app.goo.gl/PJZf6LX4v6RLesq76

Close Menu
Skip to content