GRA W ZIELONE, CZYLI EKOLOGIA ON –LINE NA LEKCJACH BIOLOGII

W dniach 11-14.12.2020 r.  uczniowie klas 5a i 5b brali udział w projekcie – EkoEksperymentarium.pl.

Twórcy edukacyjnej internetowej gry EkoEksperymentarium.pl zachęcali do odwiedzania wirtualnego domu pełnego zagadek, dzięki którym  uczniowie uczyli się dbać o świat przez najprostsze domowe czynności: zakupy, mycie czy sprzątanie. Unikatowe połączenie dobrego designu, zabawy i prostego przekazu sprawiły, że ekogra to wygodne narzędzie dla nauczycieli i ciekawa propozycja dla rodziców, chcących mądrze spędzić weekendowe przedpołudnie z dziećmi.

Projekt proponował  online’ową zabawę, która przez rozwiązywanie łamigłówek uczyła zasad ekologii.

Do tej pory nie było gry, która w zabawny i przystępny sposób uczyłaby dzieci segregowania śmieci czy wyjaśniała im zawiłości śladu wodnego.

Jak można było  grać?

Wystarczyło wejść na stronę www.ekoeksperymentarium.pl i dostać się do wirtualnego domu, którego mieszkańcy podpowiadają, jak dbać o świat na co dzień. Na początek autorzy projektu zaprosili do łazienki i kuchni, gdzie ukryte są zagadki.W przyszłym semestrze dojdą pozostałe pomieszczenia. Każde miejsce to około pół godziny zabaw i łamigłówek.

Mecenasem gry jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ekoeksperymentarium  pokazało trudne tematy w przystępny sposób, bo jak podkreślają jego twórcy – kluczem do sukcesu jest wyjaśnienie złożonych kwestii, łatwym językiem i z użyciem odniesień do codzienności. Dzięki temu dziecko mogło porównać zadania z gry, z własnymi przyzwyczajeniami.

Opiekunem projektu była Joanna Popardowska.

Close Menu
Skip to content