2020 ROK FIZYKI – podsumowanie.

Fizyka jest nauką, której koncepcje i techniki stanowią bazę rozwoju wielu innych gałęzi nauki i gospodarki, w tym sektora zdrowia, rolnictwa, energii czy technologii informacyjnych. Odkrycia, poszukiwanie pierwotnych przyczyn obserwowanych zjawisk i głębia ich wyjaśnienia ale także kwestionowanie otrzymanej wiedzy i krytyczne artykułowanie nowych idei to codzienność pracy fizyków na całym świecie. To właśnie odkrywanie złożoności wszechświata od najmniejszej do największej skali w tym rozwiązywanie fundamentalnych problemów fizyki są podstawą rozwoju technologicznego naszej cywilizacji.

Rok 2020 został ustanowiony przez Senat Rzeczpospolitej Polskiej Rokiem Fizyki w Polsce, był on  „uhonorowaniem polskich fizyków i ich osiągnięć, a także docenieniem cywilizacyjnego znaczenia tej dziedziny nauki”.

Z tej okazji uczniowie ZSP w Słodkowie obserwując swój mały świat  w zamkniętych domach podczas nauki zdalnej poszukiwali praw fizyki w najbliższym otoczeniu. 

W taki oto sposób powstała prezentacja, w której uczniowie zamieścili najprostsze urządzenia i  przedmioty, w których doszukali się fizyki dnia codziennego.

Zapraszam do obejrzenia!

https://docs.google.com/presentation/d/13qVDGvvZ6zvpDp3xBx5ybJ7IJHpHf-afr63X3RCXfHU/edit?usp=sharing

Koordynator przedsięwzięcia – Agata Janiak

Close Menu
Skip to content