Saint Patrick’s Day – 17 marca 2021r.

Dzień Świętego Patryka, przypadający zawsze 17 marca, to święto narodowe, a zarazem dzień wolny od pracy w Irlandii i Irlandii Północnej, a także w Nowej Fundlandii i Labradorze oraz na Montserrat. We wszystkich tych zakątkach czczona jest wtedy pamięć Świętego Patryka. Mieszkańcy przebierają się w zielone stroje (narodowy kolor Irlandii), urządzają parady oraz biesiady. Kolor zielony jest nieodłącznym elementem tego święta. Legenda głosi, że ma to związek z rozległymi łąkami w Irlandii, a także koniczyną, dzięki której święty Patryk wyjaśnił Irlandczykom istotę Trójcy Świętej.

Z  okazji tego święta Zespół Języków Obcych zorganizował konkurs na  „Najciekawszy kapelusz skrzata Leprechaun’a”.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, dotarły do nas zdjęcia  45 kapeluszy z czego 16  z klas I – III i 29 z klas IV – VIII.

Jury miało ogromny problem z wybraniem zwycięskich kapeluszy, ponieważ każdy z nich był jedyny i niepowtarzalny.

 Po długich obradach wyłoniono następujących zwycięzców:

Kategoria klas I – III

I miejsce Gabriela P. – klasa 3b –  otrzymuje: ocenę celującą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom, zestaw kredek i nagrodę rzeczową w postaci mikrofonu.

II miejsceAmelia C. – klasa 3a – otrzymuje: ocenę celującą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom, zestaw kredek oraz nagrodę rzeczową w postaci myszki bezprzewodowej.

III miejsce  – Bartosz N. – klasa 2a – otrzymuje:  ocenę celującą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom, zestaw kredek oraz nagrodę rzeczową w postaci myszki bezprzewodowej.

I wyróżnienieKlaudia Z. – klasa 3a – otrzymuje: ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom, zestaw farb i kredek oraz nagrodę rzeczową w postaci podkładki pod myszkę.

II wyróżnienieJulia W. – klasa 3a – otrzymuje: ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom, przybory szkolne oraz nagrodę rzeczową w postaci podkładki pod myszkę

Kategoria klas IV – VIII

I miejsceMarcel O. – klasa 7b – otrzymuje: ocenę celującą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową w postaci power banku.

II miejsce – Julia D. – klasa 7b – otrzymuje:  ocenę celującą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową w postaci głośnika.

III miejsceJakub C. – klasa 5a – otrzymuje:   ocenę celującą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową w postaci mikrofonu.

I wyróżnienieNadia G. – klasa 5b – otrzymuje: ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową w postaci myszki bezprzewodowej.

II wyróżnienieMichalina P. – klasa 5a – otrzymuje: ocenę bardzo dobrą z języka angielskiego, pamiątkowy dyplom i nagrodę rzeczową w postaci myszki bezprzewodowej.

Każdy uczestnik konkursu otrzymuje bardzo dobrą ocenę cząstkową z języka angielskiego.

Nagrody zostały ufundowane prze Dyrekcję Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie

Gratulujemy zwycięzcom!

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

Po odbiór nagród proszę się zgłaszać we czwartek 18 marca w godzinach 11.35 – 14.00 lub piątek 19 marca w godzinach 8.30 – 14.00.

Sala nr 15 tuż obok biblioteki gminnej.

Zespół Języków Obcych

Kapelusze skrzata – kategoria: klasy I – III.

Kapelusze skrzata – kategoria: klasy IV – VIII.

Close Menu
Skip to content