Europejskie Dni Ptaków

1-3 października 2021

Nadeszła jesień a wraz z nią wyczekiwane święto miłośników ptaków – Europejskie Dni Ptaków 2021. W pierwszy weekend października po raz 28. obserwatorzy  z całej Europy  patrzyli w niebo, przeszukiwali łąki i pola, odwiedzali miejskie parki i uważnie przeglądali leśne ostępy by zobaczyć stworzenia, które kochają, podziwiają i szanują: ptaki.

Ptakiem Europejskich Dni Ptaków 2021 został raniuszek. Od 30 lat ten niewielki, lecz niezwykle ruchliwy ptaszek towarzyszy OTOP-owi!

Uczniowie naszej szkoły pod opieką  Joanny Popardowskiej włączyli się w obchody i obserwacje na terenie Słodkowa i okolic.

W weekend tj. 1-3 października 2021 obserwowali i liczyli ptaki . W naszej okolicy dzieci zaobserwowały następujące gatunki ptaków : szpaki, gawrony, sójki, grzywacze, wróble , wrony siwe, które występowały licznie.  Wyniki za pośrednictwem specjalnego formularza trafiły do centrali OTOP, a stamtąd do europejskiego koordynatora. 

Ponadto pani Joanna Popardowska otrzymała od Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków ptasią przypinkę  za zorganizowanie wydarzenia z okazji Europejskich Dni Ptaków.