Zajęcia warsztatowe dla klas VI -VIII na UAM, Wydział Geografii i Geologii w Poznaniu

W ramach kontynuacji współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu uczniowie naszej szkoły 22 października brali udział w zajęciach warsztatowych na uczelni. Były to zajęcia z meteorologii, hydrologii i  geologii oraz wykładzie o Tanzanii. Odwiedzając Muzeum Ziemi na terenie uczelni poza podziwianiem minerałów uczniowie mieli okazję wysłuchać genezy dziejów Ziemi oraz na własne oczy zobaczyć ogromny meteoryt, który został odnaleziony na terenie Wielkopolski. Ciekawym doświadczeniem było również modelowanie form krajobrazu w tzw. piaskownicy oraz obejrzenie krótkiego filmu „Spadające meteoryty” w okularach 3D. Bardzo interesującym punktem naszych warsztatów był również wykład Pani dr Magdaleny Kugiejko  na temat: „Okiełznać sawanny Tanzanii”, która przygotowała niezwykle interesującą relację z zajęć warsztatowych ze studentami w Tanzanii.

Zajęcia niezwykle interesujące dla uczniów klas VI -VIII. Dla niektórych nowe treści dla innych utrwalenie wiadomości. Kontynuacja zajęć i wykładów będzie miała miejsce na terenie naszej szkoły. Kolejny wyjazd do UAM planowany dla klas V-VI w miesiącu maju lub czerwcu.

Podziękowania dla prof. UAM dr hab. Arkadiusz M. Tomczyk za umożliwienie nam udziału w w/w zajęciach.

Organizatorami wycieczki do UAM w Poznaniu były: p. Dorota Stolarska, p. Magdalena Żyła

Close Menu
Skip to content