EKOLOGIA ONLINE NA BIOLOGII

Uczniowie klas 6a i 6b brali udział na lekcjach biologii  w projekcie EkoEksperymentarium.pl. Projekt proponował  online’ową zabawę, która przez rozwiązywanie łamigłówek uczyła zasad ekologii.

Twórcy edukacyjnej internetowej gry EkoEksperymentarium.pl zachęcali do odwiedzania wirtualnego domu pełnego zagadek, dzięki którym  uczniowie uczyli się dbać o świat przez najprostsze domowe czynności: zakupy, mycie czy sprzątanie. Unikatowe połączenie dobrego designu, zabawy i prostego przekazu sprawiły, że ekogra to wygodne narzędzie dla nauczycieli i ciekawa propozycja dla rodziców, chcących mądrze spędzić weekendowe przedpołudnie z dziećmi.

Do tej pory nie było gry, która w zabawny i przystępny sposób uczyłaby dzieci segregowania śmieci czy wyjaśniała im zawiłości śladu wodnego.

Jak można było  grać?

Wystarczyło wejść na stronę www.ekoeksperymentarium.pl i dostać się do wirtualnego domu, którego mieszkańcy podpowiadają, jak dbać o świat na co dzień. Autorzy projektu zaprosili uczniów do łazienki, kuchni, pokoju dziecka i salonu gdzie ukryte były zagadki. Każde miejsce to około pół godziny zabaw i łamigłówek.

Mecenasem gry jest Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ekoeksperymentarium  pokazało trudne tematy w przystępny sposób, bo jak podkreślają jego twórcy – kluczem do sukcesu jest wyjaśnienie złożonych kwestii, łatwym językiem i z użyciem odniesień do codzienności. Dzięki temu dziecko mogło porównać zadania z gry, z własnymi przyzwyczajeniami.

Opiekunem projektu była Joanna Popardowska.

Close Menu
Skip to content