Wycieczka do Warszawy – w ramach przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”

W słoneczną środę 10 listopada 2021r. uczniowie klas piątych oraz grupa uczniów z klas ósmych uczestniczyła w wycieczce do Warszawy.

Zorganizowanie wycieczki możliwe było dzięki otrzymaniu dotacji z Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach przedsięwzięcia  „Poznaj Polskę” oraz dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Turek.

Wyjazd nastąpił o godzinie 7.30, natomiast o godzinie 10.30 byliśmy już na miejscu. Przygodę z Warszawą rozpoczęliśmy od spaceru po parku w Wilanowie. Pałac i Park w Wilanowie, letnia rezydencja króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki, wywarły na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Po długim spacerze, wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się na Stare Miasto, gdzie zwiedzaliśmy miedzy innymi: ul. Świętojańską, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, najwęższą kamienicę w Warszawie, najkrótszą niegdyś ulicę w Warszawie, Gnojną Górkę, pomnik Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego. Byliśmy też na Krakowskim Przedmieściu i jego  okolicach, widzieliśmy pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol. Przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, podczas przejazdu przewodnik wskazywał i omawiał poszczególne ulice min. Aleje Ujazdowskie, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, omawiał również budowle i siedziby takie jak: ambasady, Sejm i Senat, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa i urzędy państwowe. Przed Pałacem Prezydenckim mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty, niestety nie udało nam się zobaczyć zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, ponieważ na placu trwały już przygotowania do obchodów dnia 11 listopada, w którym Polska odzyskała Niepodległość.

O godzinie 14.30 zjedliśmy  pyszny obiad w budynku Centrum Nauki Kopernik. Po obiedzie o godzinie 15.20  weszliśmy do hali Centrum Nauki Kopernik, gdzie wykonywaliśmy mnóstwo ciekawych zadań i doświadczeń. O godzinie 18:10 wyjechaliśmy z Warszawy. Będąc w autokarze mogliśmy podziwiać widoczne z daleka oświetlone wieżowce znajdujące się w centrum naszej stolicy.

W drodze powrotnej wcale nam się nie nudziło, uczestnicy wycieczki nie czuli zmęczenia, zamienili autokar w salę koncertową śpiewając najbardziej znane przeboje i hity muzyczne.

Na miejsce zbiórki, czyli parking przy naszej szkole, wróciliśmy o godzinie 21.00.

Kierownikiem wycieczki była p. Anna Szambelańczyk, natomiast opiekunami byli: p. Małgorzata Adamek, p. Katarzyna Statucka oraz p. Ryszard Dytkowicz.

Close Menu
Skip to content