Niecodzienna lekcja geografii – spotkanie z profesorem Wydziału Geografii i Geologii UAM w Poznaniu.

Już po raz kolejny w ramach współpracy naszej szkoły z UAM w Poznaniu uczniowie klas VI i VII naszej szkoły uczestniczyli w lekcji geografii przeprowadzonej przez pracownika Uniwersytetu.

Tematem lekcji były „Płyty tektoniczne”. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu popartego prezentacją z dużą ilością barwnych ilustracji oraz ważnymi informacjami przedstawionymi przystępnym i zrozumiałym dla uczniów językiem. Zdobyli informacje na temat „teorii geotektonicznych” oraz ich twórców na podstawie których dzisiaj uczmy się o budowie geologicznej naszej planety.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się lub przypomnieć sobie gdzie i dlaczego występują ruchy tektoniczne na naszej planecie, liczne trzęsienia ziemi i wybuchy wulkanów? Jak przemieszczały się kontynenty, jak się dzieliły? Jakie są dowody na to, że kiedyś wszystkie kontynenty stanowiły jedną wielką całość. Co to są płyty tektoniczne i z czego są zbudowane?

Wykład niezwykle interesujący. Zaplanowaliśmy kontynuację tematu na kolejnym spotkaniu. Tym razem być może spotkamy się na uczelni w sali wykładowej uniwersytetu.

Dziękujemy panu doktorowi Wojciechowi Stawikowskiemu za poświęcony nam czas oraz przekazaną wiedzę.

Dorota Stolarska wraz z uczniami klasy VIIA/VIIB oraz VIA i VIB

Close Menu
Skip to content