Co dalej ósmoklasisto?

1 marca młodzież klas ósmych uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich z zakresu wyboru dalszej drogi kształcenia, a w przyszłości pracy zawodowej. Wizytę uczniowie rozpoczęli od nowoczesnego budynku, gdzie mieli możliwość zapoznania się z tajemnicami precyzyjnego rolnictwa jak i inteligentnymi domami przyszłości, czyli energetyką odnawialną. Kolejnym punktem wyboru ścieżki kształcenia dla naszych przyszłych absolwentów był garaż marzeń i pokaz linii diagnostycznych jak i innowacyjne metody stosowane w budownictwie.

Ciekawym kierunkiem dla uczniów mających zmysł artystyczny, poczucie piękna w szerokim słowa znaczeniu, okazał się kierunek dotyczący architektury krajobrazu oraz małe studio reklamy.

Uczniowie klas ósmych Zespołu Szklono -Przedszkolnego w Słodkowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, zakończonych smakowitymi przekąskami i naturalnie pozyskanym sokiem z jabłek.

Ciekawym elementem wyprawy dla uczniów niewątpliwie była wirtualna rzeczywistość i warsztaty w profesjonalnym studio nagrań.

Na zakończenie uczniowie brali udział w zabawie z panią pedagog, która poprzez inscenizowane sytuacje obnażyła pewne cechy, mogące wpłynąć na wybór dalszej drogi zawodowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam udział w tym spotkaniu.

Najciekawszym elementem warsztatów był udział młodzieży w poznawaniu zawodu od strony praktycznej. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, że przepustką do wybranej szkoły są wyniki w nauce z poszczególnych przedmiotów i egzaminu klas ósmych.

Zatem na wyniki ostateczne zaczynamy pracować już dziś-Powodzenia! 

Close Menu
Skip to content