WYCIECZKA DO ŁODZI

Dnia 6  czerwca 2022 r. uczniowie kl. 7a,7c, 6a i 6b pod opieką Pań: Joanny Popardowskiej ,Renaty Kostrzewskiej i Danuty Kaczorowskiej –Bocian wyruszyli po przygodę do łódzkiego ZOO.

Orientarium to najnowocześniejszy w Europie pawilon poświęcony faunie i florze Azji Południowo Wschodniej.

Budynek, wybiegi i woliery zajmują powierzchnię prawie 10 boisk piłkarskich. Zastosowane rozwiązania pozwalają utrzymywać zwierzęta na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami i w urozmaiconym środowisku. Goście mogą obserwować mieszkańców Orientarium z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

W Orientarium mieszka 35 gatunków zwierząt lądowych oraz 180 gatunków ryb.

Dzieci zobaczyły wspaniałe okazy zwierząt, w tym największego w Europie słonia indyjskiego oraz najdłuższego krokodyla Krakena który mierzył aż 5m 15cm . Nie zabrakło również rekinów,płaszczek i innych morskich stworzeń, które na co dzień zamieszkują Azję południowo-wschodnią.

Kolejnym punktem programu był Park Trampolin SALTOS. Obiekt pełen atrakcji do akrobacji. Już sama rozgrzewka przeprowadzona przez instruktora okazała się wyczerpująca, tuż po niej wszyscy mogli skakać do woli, nurkować w gąbkach i huśtać się na linach.

Pobyt w Łodzi dostarczył uczestnikom wielu ciekawych przeżyć ,był  wspaniałą lekcją biologii.

Close Menu
Skip to content