Sprzątanie Świata 2022. Obchody 70- lecia istenia PTTK.

Tegoroczne hasło kampanii sprzątania świata to „WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!”. W związku z tym we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia, Nadleśnictwem Turek oraz PTTK, nasza szkoła przystąpiła do akcji.

W dniach 16- 18 września SU zaproponował aby uczniowie wspólnie z rodzicami wybrali się na spacer po lesie w celu zabrania stamtąd zalegających śmieci.  Reakcja na nasz apel przerosła nasze oczekiwania gdyż otrzymałyśmy mnóstwo zdjęć potwierdzających zaangażowanie w akcję.

Ponadto, dzięki materiałom edukacyjnym przekazanym przez Fundację Nasza Ziemia, wychowawcy uatrakcyjnili zajęcia o zagadnieniu ekologicznym. Wiele klas zdecydowało się również na sprzątanie okolicy przy szkole.

Uczniowie klas V wraz z wychowawcami wybrali się na sprzątanie lasu oraz zajęcia terenowe przeprowadzone przez pracowników Nadleśnictwa Turek. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie korzyści daje nam las, ale również mogliśmy się przekonać jak nieodpowiedzialnie obchodzi się z nim człowiek pozostawiając po sobie ogrom śmieci.

Na zakończenie obchodów Sprzątania Świata 2022, przy udziale gości Pana Arkadiusza Misiaka oraz Pana Dariusza Grajkowskiego, dokonano symbolicznego zasadzenia drzewa podarowanego przez Nadleśnictwo Turek. Zbiegło się to wszystko z obchodami 70- lecia PTTK, które swoją działalnością zachęca do poznawania pięknych zakątków naszego kraju.

Close Menu
Skip to content