Kartki świąteczne z ліцей „Лінгвіст „вул. Заріфи Алієвої, місто Ірпінь Україна

Pod koniec października, podczas seminarium kontaktowego z nauczycielami z Ukrainy w Lublinie, zainicjowany został polsko – ukraiński projekt  pod nazwą: „Budujemy wspólną przyszłość, ale pamiętamy o historii”. Naszą partnerką projektową została Pani Наталія Олійник ze szkoły w Irpieniu.

Do projektu zgłosili się uczniowie klas szóstych. Celem głównym projektu jest integracja naszych uczniów z ich rówieśnikami z Ukrainy oraz poznanie tradycji i kultury naszego sąsiada.

Jednym z działań projektowych jest wymiana kartek bożonarodzeniowych. W tym tygodniu spotkała nas miła niespodzianka, ponieważ otrzymaliśmy paczkę z kartkami świątecznymi z Irpienia.

Ukraińscy uczniowie przesłali nam kartki świąteczne z życzeniami w języku polskim, ukraińskim a także niemieckim. Oprócz życzeń, niektórzy uczniowie pisali o sobie oraz swoich rodzinach. Takie o to kartki otrzymaliśmy:

Nasi uczniowie wykonali poniżej zaprezentowane kartki świąteczne, życzenia zostały napisane w języku angielskim oraz niemieckim. Kartki zostały wysłane do Ukrainy 8 grudnia.

Nasza paczka z kartkami świątecznymi tuż przed wysłaniem. Czekamy z niecierpliwością na informację, czy nasze kartki dotarły pod wskazany adres.

Koordynatorem projektu jest p. Anna Szambelańczyk

Close Menu
Skip to content