Dzień Liczby Pi

Dzień Liczby Pi

 
14 marca 2023 w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Liczby Pi. Tego dnia na uczniów naszej szkoły czekało wiele atrakcji. Klasa 8c przygotowała dla swoich kolegów i koleżanek inscenizację przedstawiającą historię liczby Pi. Klasy IV-VIII na lekcjach matematyki mogli sami odkryć tę liczbę (jeśli jeszcze jej nie znali), przeprowadzając prosty eksperyment. Nauczyciele zorganizowali ciekawe zabawy, przez co uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Podczas przerw dzieci szukali zaginionych liczb Pi, a osoby, którym udało się je znaleźć otrzymywały nagrodę. Z tej okazji zorganizowaliśmy również dwa konkursy: plastyczny oraz na najlepszą prezentację o liczbie Pi. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, a szkoła została udekorowana pracami konkursowymi. Organizatorami obchodów Dnia Liczby Pi byli nauczyciele matematyki.
Close Menu
Skip to content