ZAWODY STRAŻACKIE CTIF

W sobotę, 3 czerwca, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z ZSP w Słodkowie wzięła udział w mistrzostwach , w których obowiązują zasady ustalone przez Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF). Zawodnicy startowali w grupie żeńskiej i męskiej.
Gospodarzem zawodów była gmina Kawęczyn.
W trakcie mistrzostw według regulaminu CTIF, młodzi zawodnicy musieli wykazać się szybkością i sprawnością podczas biegu sztafetowego na dystansie 400 metrów z przeszkodami, a także pokonać tor, przygotowany do ćwiczenia bojowego. Łącznie do rywalizacji stanęło aż 19 drużyn – pięć dziewczęcych, 14 chłopięcych. Końcowa klasyfikacja: w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła MDP Żdżary, II -MDP Kowale Pańskie , III – DP Chylin , IV – MDP Będziechów, V – MDP Malanów.
W kategorii chłopców I miejsce wywalczyła MDP Chylin A , II – MDP Tokary, III – MDP Głuchów.

Osoby odpowiedzialne: Pan Jerzy Zygmunt i Pani Katarzyna Statucka.