XXIII Integracyjny Rajd Turystyczny „Pieczonego Ziemniaka”,

Wycieczki, rajdy piesze i rowerowe są jedną z form spędzania czasu wolnego, a zarazem znakomitą formą odpoczynku dla uczniów na
każdym etapie kształcenia. W związku z tym w niedzielę 24 września uczniowie ZSP w Słodkowie uczestniczyli w Integracyjnym Rajdzie Pieczonego Ziemniaka, zorganizowanym już po raz 23 przez PTTK Oddział w Tuku. W tym roku impreza rozpoczęła się w Dobrej a zakończyła w urokliwym miejscu Leśniczówki w Linnym.

Tegoroczni uczestnicy rajdu z naszej szkoły wybrali dwie opcje wycieczki -pieszą i rowerową. Wycieczkę pieszą o długości 7 km pokonali uczniowie klasy VIb pod opieką pani Bogumiły Zdunek i Agaty Janiak natomiast rowerową, szkolną liczącą ok 14 km pod opieką pana Jerzego Zygmunta i pani Barbary Paszak. Warto dodać, że cykliści drogę na rajd (ok 23 km) i z powrotem również pokonali na swoich dwukołowych pojazdów. Podczas wycieczki towarzyszyli nam również rodzice.

Uwieńczeniem rajdu były grillowane kiełbaski, grochówka no i oczywiście pieczony ziemniak. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uczniowie mogli też sprawdzić swoją wiedzę o lesie w quizie przygotowanym przez Nadleśnictwo Turek.

Close Menu
Skip to content