EU Code Week, Europejski Tydzień Kodowania.

Podczas lekcji informatyki uczniowie zostali zapoznani z głównym założeniem europejskiej inicjatywy CodeWeek promującej programowanie oraz umiejętności cyfrowe.

Nasza szkoła aktywnie zaangażowała się w inicjatywę CodeWeek. W ciągu tygodnia kodowania zrealizowano wiele projektów, w ramach których zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie doskonalili swoje umiejętności cyfrowe. Uczniowie z klasy VII pracowali nad stworzeniem Słownika Pojęć z zakresu bezpieczeństwa w sieci, wykorzystując do tego aplikację do generowania kodów QR. Natomiast uczniowie klas III zaangażowali się w kodowanie przy użyciu platform takich jak https://code.org/, https://scratch.mit.edu/ oraz https://puzzle.uczymydzieciprogramowac.pl.

Na lekcjach geografii, biologii, chemii i innych uczniowie rozwiązywali Quizy utrwalające wiedzę korzystając ze szkolnych tabletów oraz własnych telefonów.

Na zajęciach świetlicowych dzieci konstruowały i rysowały wielofunkcyjne w pełni zautomatyzowane roboty, które mają nam ułatwić codzienne życie.

To ważne doświadczenie nie tylko rozwijało umiejętności programistyczne, ale także promowało świadomość bezpieczeństwa online wśród naszej społeczności szkolnej.

Close Menu
Skip to content