Akcja Pogotowie św. Mikołaja

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny, niech radość zagości we wszystkich domach, szczególnie tych najbardziej potrzebujących!

Przed świętami uczniowie otrzymali paczki świąteczne w ramach akcji „Pogotowie św. Mikołaja” organizowanej przez Bank Żywności w Koninie przy współpracy z Panem Zbigniewem Ryczyńskim- wicedyrektorem Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Turku. Zostało przekazanych 48 paczek świątecznych. W akcję zaangażowana była młodzież liceum, która zbierała artykuły spożywcze w sklepach na terenie Turku  i przygotowała paczki. Następnie podarunki trafiły do uczniów potrzebujących z naszej szkoły, a także podopiecznych oddziału PTTK w Turku.

Paczki świąteczne zawierały artykuły spożywcze i słodycze, które na pewno sprawiły obdarowanym wielką radość. Spełniły marzenia wybranych rodzin i wsparły je w trudnej sytuacji życiowej. Rodziny te, które otrzymały paczki, mogły spędzić Święta Bożego Narodzenia spokojnie, radośnie, bez zatroskania o najpotrzebniejsze rzeczy.

Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Zbigniewa Ryczyńskiego i młodzieży Liceum Ogólnokształcącego, którzy co roku pamiętają o uczniach naszej szkoły. Jak zawsze można było liczyć na Wasze szlachetne serca.

W szkole za przekazanie paczek odpowiedzialni byli: Pani Ewa Czerniejewska i Pan Jerzy Zygmunt.

Close Menu
Skip to content