„Polska w Unii Europejskiej. 20 lat razem”

Relacja z Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

Dnia 28 maja w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku odbył się Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, zorganizowany przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Szkołę Podstawową nr 5 im. UNICEF w Turku. W konkursie udział wzięły drużyny złożone z trzech uczniów, reprezentujące szkoły podstawowe i średnie z powiatu tureckiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 7b w osobach: Aleksandra Przygońska, Amelia Banasiak oraz Wanessa Zell.

Konkurs miał charakter drużynowy i obejmował zadania dotyczące:

  • Integracji europejskiej (traktaty, ojcowie założyciele, kolejne rozszerzenia),
  • Organów UE i ich zadań,
  • Symboli wspólnoty,
  • Cech charakterystycznych państw członkowskich (stolice, symbole narodowe, język, kuchnia, najbardziej znane zabytki),
  • Drogi wstępowania Polski do UE,
  • Znanych Polaków w organach zarządczych UE.

Uczniowie mieli również za zadanie przygotować plakat poświęcony wykorzystaniu funduszy unijnych w powiecie tureckim. Zadaniem nauczycieli było opracowanie konspektu lekcji tematycznie związanej z konkursem.

Z radością informujemy, że drużyna reprezentowana przez naszą uczennicę Olę Przygońską zajęła I miejsce! Dodatkowo, konspekt lekcji o tematyce unijnej przygotowany przez naszych nauczycieli zyskał wyróżnienie.

Konkurs był bardzo dobrze przygotowany merytorycznie, a uczniowie byli zadowoleni z atmosfery panującej podczas konkursu oraz nagród które otrzymali. Serdecznie dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tym wydarzeniu i wspaniałe przeżycia!

Do konkursu uczniów przygotowała pani Dorota Stolarska, a opiekę podczas konkursu sprawowała pani Danuta Kaczorowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wspaniałą reprezentację naszej szkoły!

Zapraszamy do galerii

Close Menu
Skip to content