Edukacja z Wojskiem

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie wzięli dziś udział w pilotażowej wersji programu pn. „Edukacja z wojskiem”. Specjalnie przygotowane szkolenie przeprowadzili dla uczniów żołnierze 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego oraz pies służbowy Amado.

„Edukacja z wojskiem” to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej dla uczniów szkół podstawowych i średnich.

Zasadniczym celem programu  jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem.

3-lekcyjne szkolenie łączyło teorię i praktykę, zawierało treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Nadrzędnym założeniem było przekazanie wiedzy i umiejętności w sposób ciekawy, praktyczny i przyjazny.

Dyrekcja złożyła serdeczne podziękowania wojskowym szkoleniowcom za bardzo interesujące zajęcia, a szczególnie za możliwość poznania specjalistycznej służby psa patrolowo – obronnego rasy owczarek niemiecki.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ministerstwo Obrony Narodowej

#edukacjazwojskiem

Close Menu
Skip to content