„Znamię! Znam je?- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry” III edycja

Nasza szkoła  ponownie wzięła udział w III edycji  programu profilaktyczno-edukacyjnego „Znamię! Znam je?- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry”, organizowanym przez Akademię Czerniaka. Celem programu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat profilaktyki czerniaka oraz zachęcić ich do regularnego badania skóry.

W ramach realizacji kampanii odbył się na lekcjach biologii /wdż w klasach 7 i 8 cykl lekcji poświęcony w/w tematyce. Uczniowie w trakcje zajęć poznawali charakterystyczne cechy czerniak, ABCDE czerniaka , Złote Zasady ochrony przed czerniakiem oraz w jaki sposób dokonać samobadania skóry .

Ponadto 17 kwietnia 2023 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy –Co wiem o czerniaku? w ramach kampanii ZNAMIĘ –ZNAM JE!  – III edycja. Uczniowie rozwiązywali quiz składający się z 23 pytań. Uczestnicy przygotowując się do konkursu mogli skorzystać także z materiałów zamieszonych na stronie http://www.akademiaczerniaka.pl/kampania-znamie-znam-je/program-do-szkol-ponadgimnazjalnych/film-edukacyjny-dla-uczniow/

Oto wyniki:

I miejsce – WERONIKA ŚLIGA KL.7a

II miejsce–ALAN GRZELAK KL.8a

III miejsce –MARIA ZIELIŃSKA –KL.8c

Laureaci Konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Konkurs przygotowały Joanna Popardowska i Ewa Czerniejewska natomiast nagrody ufundowało Szkolne Koło  PCK.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Close Menu
Skip to content