Słodków 21b 62-700 Turek

Wycieczka do Belgii dla najaktywniejszych, działajacych w Szkolnym Klubie Europejskim w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Słodkowie.

W dniach 25.06 -29.06 2018 r. odbyła się wycieczka do Belgii dla grupy uczniów należących do SKE , jako nagroda za zajęcie 1 miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Sponsorem nagrody był Pan Andrzej Grzyb Poseł do Parlamentu Europejskiego. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili najpiękniejsze miejsca oraz miasta w Belgii, m.in. Leuven, Bruges, Brussels. Mieli okazję zobaczyć ogromne Atomium oraz symbol Belgii: Manneken pis -„sikający chłopiec”.

Poznali piękno Belgii, jej historię, zwiedzili również budynek Parlamentu Europejskiego. Uczniowie uczestniczyli także w spotkaniu z fundatorem tej wspaniałej wycieczki Panem Andrzejem Grzybem oraz opiekunem wyjazdu Panem Karolem Macem – asystentem Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Andrzeja Grzyba.

Wspólne zwiedzanie, obiadokolacje, spacery pięknymi uliczkami miast, podróż oraz towarzystwo wspaniałej niezwykle utalentowanej młodzieży całej grupy wycieczkowej,  jak i pani przewodniczki sprawiły, że wycieczka była bardzo udana. Całej imprezie dopisała również wspaniała słoneczna pogoda.

Żaden z uczestników z pewnością temu nie zaprzeczy, że wyjazd był niezwykle ciekawy. Wielkie podziękowanie dla Pana Andrzeja Grzyba i Pana Karola Maca!