#CodeWeek – 10 – 25 października 2020r.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca w ciekawy i interesujący sposób programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczniów.

Nauka kodowania pomaga  zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

W ramach obchodów  EU Code Week – Tygodnia kodowania, uczniowie klasy czwartej, siódmej oraz ósmej, pracowali podczas zajęć z kartami Plickers w celu powtórzenia oraz utrwalenia liczebników w języku niemieckim oraz słownictwa z zakresu „Die Familie – Rodzina”.

Uczennice z klasy ósmej w ramach godziny kodowania, przygotowały specjalne karty kodów, następnie poprowadziły krótką lekcję informacyjną dla uczniów klasy pierwszej. Kodowali również inni uczniowie naszej szkoły – kody były rozwieszone na wszystkich korytarzach.

Dzięki licznym działaniom podjętym przez nauczycieli różnych przedmiotów nasza szkoła uzyskała Europejski Certyfikat Udziału.

Close Menu
Skip to content