DIGITAL YOUTH FORUM 2021 w klasie 7 B

Dnia 10 czerwca 2021r.klasa 7 B wraz z wychowawczynią Anną Lewandowska-Robak wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu o nazwie Digital Youth Forum poświęconemu edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego korzystania z zasobów internetowych i nowych technologii.

Impreza w godz.9.00-14.00 skierowana jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie organizowane jest z myślą o transmitowaniu go przez szkoły w klasach lub w ramach edukacji zdalnej. 

Tegoroczne wydarzenie prowadziło wielu prelegentów m.in. Michał Rogalski, który przez całą pandemię tworzył bazę danych o koronawirusie, z której korzystają dziennikarze, a nawet naukowcy.

Kamil Śliwowski, trener i animator edukacji medialnej i cyfrowej, opowiedział o nawykach i trikach, które zwiększają bezpieczeństwo w sieci.

Zuzanna Kracz, aktywistka na rzecz praw człowieka, poruszała ważny temat sojusznictwa.

Jan Gawroński, jeden z bohaterów Young Power, a także osoba z zaburzeniami ze spektrum autyzmu zaplanował na ten dzień ciekawą prelekcję pod tytułem „Różnorodny JA”.

Na zakończenie uczniowie mogli wziąć udział w quizie podsumowującym oraz wysłuchać mini koncertu finalisty programu „The voice kids”.

Close Menu
Skip to content