Finał konkursu geograficznego na Uniwersytecie A. Mickiewicza Wydział Geografii w Poznaniu.

Międzyszkolny Konkurs Geograficzny „Obieżyświat” jest współorganizowany przez Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe i Laboratorium Dydaktyki Geografii i Badań Edukacyjnych Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, którzy wykazują szczególne zainteresowanie geografią.

Celem konkursu było rozpowszechnienie wiedzy geograficznej wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez zmierzenie się uczniów nie tylko z zagadnieniami teoretycznymi, ale także z działaniami praktycznymi. Konkurs składał się z dwóch etapów:

– części merytorycznej

– oraz praktycznej, połączonej z działaniami w terenie.

Innowacją było to, że uczniowie nie mierzą się z zadaniami indywidualnie (jak w innych konkursach), ale w zespołach dwuosobowych. Kształcą tym samym umiejętność zespołowego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji, tak ważną we współczesnym świecie.

Przedstawiciele z naszej szkoły – uczniowie z klasy VIII c Wojtek Woźniak oraz Kacper Paruszewski godnie reprezentowali naszą szkołę zarówno podczas eliminacji szkolnych jak i podczas finału konkursu.

Podczas finału w którym wzięło udział 10 szkół w większości z miasta Poznania nasi uczniowie wypadli znakomicie. Mogą być z siebie dumni, bo wykazali się wiedzą a ilość punktów, które zdobyli uklasyfikowała ich na 4 pozycji, była tylko minimalna różnica punktów między trójką najlepszych a były to szkoły z Poznania.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów. Wierzymy, że doskonale poradzą sobie w szkole średniej. Życzymy równie wysokich wyników w konkursach i powodzenia w nowej szkole.

Close Menu
Skip to content