Spotkanie z podróżnikiem

6 czerwca 2023r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem.

Już po raz kolejny naszą szkołę odwiedził pan Emil Witt, który zaprosił uczniów klas VI-VIII na wspaniałą podróż po Amazonii. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak żyją mieszkańcy Amazonii – Indianie amazońscy. Widzieli jak wygląda wyprawa piesza przez gęste lasy Amazonii aby dostać się do wioski Indian, jak wygląda przeprawa łodziami przez potężną rzekę Amazonię. Uczniowie obejrzeli fragmenty autorskich filmów oraz zdjęcia wykonane w tym niezwykłym świecie klimatów równikowych.

Lekcja geografii – oczami podróżnika.

Pan Emil od lat podróżuje po Peru oraz lasach Amazonii, wie co trzeba robić aby przetrwać. Była to wspaniała lekcja geografii doskonale uzupełniająca wiedzę geograficzną, którą uczniowie zdobyli na lekcjach oraz z podręczników.

Close Menu
Skip to content